1. بوکت
  2. علوم انسانی
  3. زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات تطبیقی
  4. بررسی متون نظم و نثرعربی 1
  5. کتاب شرح المواقف - جلد دوم؛ بخش ایمان و کفر، امامت و خلافت، خاتمه: فرق اسلامی

شرح المواقف - جلد دوم؛ بخش ایمان و کفر، امامت و خلافت، خاتمه: فرق اسلامی


نویسنده : قاضی عضدالدین ایجی با شرح میرشریف جرجانی

مترجم : دکتر سیدمحمداسماعیل سیدهاشمی


درباره کتاب شرح المواقف - جلد دوم؛ بخش ایمان و کفر، امامت و خلافت، خاتمه: فرق اسلامی

مطابق آنچه مترجم بیان کرده، شرح المواقف کتابی برای علاقه‌مندان به فلسفه و الهیات اسلامی است. تعداد کتاب‌های نگارش‌شده فلسفی در باب بررسی و تحقیق اسلام به زبان فارسی اندک است و می‌توان گفت انگشت‌شمار هستند. بیشتر کتاب‌های فلسفه و الهیات اسلامی، با تدوین عرب‌زبانان به چاپ رسیده‌اند. با این حال شما می‌توانید ترجمه فارسی این کتاب ارزشمند را در همین صفحه از وبسایت بوکت به‌صورت ایبوک یا نسخه فیزیکی تهیه کنید.

هر آنچه باید از شرح المواقف بدانید

شرح المواقف، توسط قاضی عضدالدین ایجی در دو جلد نوشته شده است. به علاوه در تشریحات کتاب، میرشریف جرجانی کمک شایانی داشته‌اند. ترجمه کتاب شرح المواقف، به دست دکتر سیدمحمد‌اسماعیل سیدهاشمی صورت گرفته است و ویراستار آن را مهدی عباسی به عهده داشته است. اولین چاپ این کتاب، در سال 98 و توسط انتشارات دانشگاه شهید بهشتی رقم خورده است.

مختصر نگاهی به محتوای کتاب شرح المواقف

شرح المواقف، در دو جلد و با هدف تحقیق و تعریف موضوعات نوبت، معاد، ایمان و امامت نوشته شده است. در جلد اول نویسنده به بررسی مفهوم و شاخه هایی از نوبت و معاد با تشریحات و مستندات عینی پرداخته است. در جلد پیش رو، جلد دوم، در 238 صفحه به مفاهیم ایمان و کفر، امامت و خلافت و ضرورت وجود تعریفی معین برای این دو پرداخته خواهد شد.

کتاب تشریحات بی‌طرفی را ارایه می‌دهد؛ بنابراین دوستداران فلسفه و الهیات اسلامی، نیز می‌‌توانند به‌راحتی با آن همراه شوند. به‌علاوه، در درک مطالب شرح المواقف، با چالش‌های کمی روبه رو خواهید بود. با این حال بهتر است مختصر اطلاعاتی پیرامون محتویات پیش رو داشته باشید. با همین هدف مترجم، جناب سیدهاشمی، دو کتاب تجرید العتقاد خواجه نصیر طوسی و کتاب مواقف قاضی شخص نویسنده، عضدالدین ایجی، را برای آشنایی و درک بیشتر مفاهیم، در بخش پیشگفتار معرفی کرده است.

جان کلام شرح المواقف چیست؟

شرح المواقف، جلد دوم، به بیان تعاریف دینی با عدله عینی و صحی ایمان و کفر، امامت و خلافت که در شرح و اعتقادات، معانی ویژه‌ای پیدا کرده‌اند، می‌پردازد. برای مثال در بخشی از کتاب، به تعریف ایمان اینگونه می‌پردازد: «ایمان آن است که به خدا و ملایکه و کتاب‌های آسمانی و پیامبران باور داشته باشی.»

با مطالعه کتاب به درک والاتری از مفاهیم دینی کلمات ایمان و کفر، امامت و خلافت خواهید رسید. از همین رو که کتاب با بیان ساده و شیوای خود، انتخابی عالی برای متخصصان و افراد غیر متخصص در زمینه علوم دینی به‌شمار می‌آید.

خرید کتاب شرح المواقف از مای بوکت

کتاب به چهار روش کرایه ایبوک سه ماهه، کرایه ایبوک شش ماهه، خرید ایبوک و خرید نسخه فیزیکی و چاپی برای علاقه‌مندان در دسترس است. شما می‌توانید پس از کرایه یا خرید ایوبک شرح المواقف، کتاب را در پلتفرم بوکت مطالعه کنید.

همچنین علاوه بر کتاب پیش رو، جلد اول این کتاب با نام شرح المواقف- جلد اول؛ بخش نبوت و معاد نیز در وبسایت مای بوکت آماده دسترسی است.

سال
۱۳۹۸
تعداد صفحات
۲۳۸
شابک
978-964-457-464-1
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب شرح المواقف - جلد دوم؛ بخش ایمان و کفر، امامت و خلافت، خاتمه: فرق اسلامیکتاب‌های مشابه کتاب شرح المواقف - جلد دوم؛ بخش ایمان و کفر، امامت و خلافت، خاتمه: فرق اسلامی


خرید یا کرایه
cancel
19