1. بوکت
  2. فنی و مهندسی
  3. کاردان فنی عملیات پتروشیمی
  4. موازنه انرژی و مواد
  5. کتاب اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی و نفت (چاپ سوم)

اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی و نفت (چاپ سوم)


نویسندگان : دکتر محمدحسن فضایلی‌پور , دکتر ریاض خراط

مترجم : دکتر علی محبی


درباره کتاب اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی و نفت (چاپ سوم)

موازنه‌کردن همواره یکی از نقاط ضعف دانشجویان در درس شیمی بوده است؛ بنابراین انتخاب کتابی مناسب که این مبحث را به‌درستی آموزش بدهد اهمیت زیادی دارد. کتاب اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی نفت، به‌صورت تخصصی به بررسی این مبحث می‌پردازد. این کتاب توسط جمعی از اساتید عضو هییت علمی دانشگاه‌های یزد، شهید باهنر کرمان و دانشگاه صنعت نفت به رشته تحریر درآمده است.

بررسی مباحث مطرح‌شده در کتاب اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی نفت

در این کتاب نویسندگان با تمرکز بر مفاهیم موازنه ماده و انرژی، گفتار خود را آغاز کرده‌اند. بدین ترتیب ما در فصل اول کتاب شاهد مقدمه‌ای بر تعریف مفاهیم لازم برای درک مبحث موازنه روبرو هستیم. در ادامه، مبحث موازنه مواد مورد بررسی قرار گرفته است. استفاده از جدول موازنه در پایان فصل نقطه پایانی بر مشکل دانشجویان و علاقه مندان علم شیمی در مبحث موازنه خواهد بود.

در فصل سوم پس از بررسی رفتار گازهای ایده‌آل و غیرایده‌آل نویسنده روشی برای تبدیل داده‌های غیر عملکردی به داده‌های کاربردی ارایه می‌کند. فصل چهارم با بررسی مبحث موازنه در انرژی ادامه می‌یابد و در نهایت فصل آخر کتاب با بررسی سیستم‌های ناپایدار روش حل مناسبی را برای آن‌ها ذکر کرده است.

مخاطبان کتاب اصول موازنه مواد و انرژی چه کسانی هستند؟

به‌طور کلی تمامی علاقه‌مندان علم شیمی، به‌ویژه مهندسان شیمی، پتروشیمی و نفت می‌توانند از این کتاب به‌خوبی استفاده کنند. قلم این کتاب شیوا و روان بوده و سطح حداقلی فرد برای درک روش‌های مطرح شده در کتاب، دانش پایه ریاضیات و شیمی دانشگاهی است.

دسترسی به کتب دانشگاهی راحت تر از همیشه با مای بوکت

سامانه بزرگ یادگیری و آموزش مای بوکت، اولین و بزرگترین سامانه با قابلیت اجاره کتاب‌های الکترونیکی و همچنین خرید نسخه‌های آنلاین و فیزیکی کتاب‌های دانشگاهی است. شما می‌توانید برای تهیه کتاب اصول موازنه مواد و انرژی در مهندسی شیمی نفت (چاپ سوم) به وبسایت مای بوکت مراجعه کنید. قابلیت ویژه مای‌بوکت در کرایه‌دادن نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌ها یک تجربه جدید با هدف خدمت به اقشار مختلف دانشگاهی جامعه است.

سال
۱۳۹۷
تعداد صفحات
۳۶۸
شابک
9786002010827
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران


خرید یا کرایه
cancel
19