1. بوکت
  2. علوم تجربی
  3. مهندسی محیط زیست
  4. جانورشناسی
  5. کتاب اصول جامع جانورشناسی هیکمن (فصل 22: تارفکان، خارپوستان و نیم طنابداران)

اصول جامع جانورشناسی هیکمن (فصل 22: تارفکان، خارپوستان و نیم طنابداران)


نویسندگان : کلوند پی. هیکمن , لاری اس. رابرتس , آلن لارسون

مترجم : گروه مترجمین خانه زیست شناسی


درباره کتاب اصول جامع جانورشناسی هیکمن (فصل 22: تارفکان، خارپوستان و نیم طنابداران)

یکی از مهم‌ترین شاخه‌های علم جانورشناسی، طبقه‌بندی یا رده‌بندی موجودات است. جانورشناسان با شناخت و مقایسه خصوصیات جانوران و مطالعه ویژگی‌های متفاوت آن‌ها، اصول رده‌بندی جانوری را بنا کرده‌اند. درک هرچه بیشتر ما از موجودات زنده، نویدبخش توسعه توانمندی‌های علمی ما در طی قرن آینده خواهد بود.

به همین دلیل در سال 1396 گروه مترجمان انجمن زیست‌شناسی ایران زیر نظر پروفسور جمشید درویش، برای ترجمه و انتشار مجموعه کتب اصول جانورشناسی هیکمن، یکی از برترین مراجع جانورشناسی در دنیا، اقدام کردند. شما می‌توانید همین حالا فصل 22 و سایر جلدهای این مجموعه ارزشمند را از وبسایت بوکت تهیه کنید.

آشنایی با مجموعه کتب اصول جانورشناسی هیکمن

دکتر کلیولند پی هیکمن جونیور، استاد بازنشسته زیست‌شناسی در دانشگاه لی و واشنگتون است. دکتر هیکمن از سال 1967 تا زمان بازنشستگی در سال 1993 به تدریس تخصص خود، یعنی فیزیولوژی حیوانات، جانورشناسی عمومی و بوم‌شناسی پرداخت. وی مولف سه کتاب اصول جانورشناسی، زیست‌شناسی حیوانات و تنوع جانوری است.

اصول جانورشناسی هیکمن، که در حال حاضر محبوب‌ترین متن جانورشناسی در جهان به شمار می‌رود، در سال 1396 با همکاری میان خانه محیط زیست و گروه مترجمان انجمن زیست‌شناسی ایران، به زبان فارسی ترجمه شد تا علاقه‌مندان، دانشجویان و اساتید این حوزه، بتوانند از معتبرترین منابع دنیای جانورشناسی بهره‌مند شوند.

آنچه در فصل 22 کتاب جانورشناسی هیکمن می‌خوانیم

انتشارات خانه محیط زیست برای دسترسی ساده‌تر دانشجویان و علاقه‌مندان به محتوای مجموعه کتب جانورشناسی هیکمن، آن را به جلدهای متعدد تقسیم کرده است. کتابی که پیش روی شما قرار دارد، فصل 22: تارفکان، خارپوستان و نیم‌ طنابداران است که به بررسی ویژگی‌های زیستی برخی از موجودات آبزی می‌پردازد.

این جلد در 36 صفحه، ابتدا به چیستی هرکدام از گونه‌های تارفکان، خارپوستان و نیم‌طنابداران می‌پردازد. پس از آن به کمک جدول، تصویر و بررسی عملکرد هرکدام، تصویر روشنی از گونه‌های مذکور به خوانندگان ارایه می‌دهد.

مطالعه این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه این کتاب برای تمامی دانشجویان گروه تجربی که ملزم به گذراندن دروس جانورشناسی هستند، ضروری خواهد بود. علاوه بر آن، دبیران زیست‌شناسی، علاقه‌مندان به حوزه جانورشناسی و مهندسان محیط زیست نیز می‌توانند از محتوای ارزشمند این کتاب مرجع بهره‌مند شوند.

نحوه دسترسی به مجموعه کتب اصول جامع جانورشناسی در مای بوکت

در حال حاضر نسخه ایبوک تمام مجموعه کتب اصول جامع جانورشناسی در همین صفحه برای همراهان گرامی مای بوکت فراهم است. شما می‌توانید با انتخاب گزینه «خرید ایبوک» یا «کرایه ایبوک» با کم‌ترین هزینه به محتوای این کتاب دسترسی داشته باشید.

سال
۱۳۹۶
تعداد صفحات
۳۶
شابک
9786006926810-22
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books


خرید یا کرایه
cancel
19