1. بوکت
 2. علوم تجربی
 3. رشته دامپزشکی
 4. اصول جراحی مقدماتی
 5. کتاب راهنمایی جراحی شوارتز 2015 (جلد1)

راهنمایی جراحی شوارتز 2015 (جلد1)


نویسندگان : نوید مسجدی , رضا شجاعی


درباره کتاب راهنمایی جراحی شوارتز 2015 (جلد1)

ما جوانان ایرانی یک همراه همیشگی داشتیم و داریم. این دوست ما همراه همه مردم جهان است اما با جوانان ایرانی طور دیگری رفاقت دارد. عجین است. این همراه همیشگی ما همان اضطراب آزمون است. ما از کودکی با استرس و اضطراب آزمون های مختلف بزرگ می شویم. همیشه خواندیم که امتحان جزیی از آموزش است. اما اگر هر جای دنیا امتحان هدف آموزشی داشته باشد اینجا از این خبرها نیست و نتیجه امتحان به قدری در زندگی تاثیر گذار است که استرس همراه امتحان بخش مهمی از عمر ما را به خود اختصاص می دهد. از کودکی با آن درگیر هستیم. امتحان نهایی پنجم دبستان، آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و غول کنکور. پس از آن نیز در رشته های مختلف آزمون ما را رها نکرده. در هیچ رشته ای. اما در بین رشته های دانشگاهی، دانشجویان پزشکی را می توان به راحتی با حجم مطالب امتحان از سایر رشته ها تمیز داد. از سال اول آزمون های سنگین چندصد صفحه ای همراه ما هستند تا سال های بالاتر و بالاخره آزمون دستیاری و آزمون های بعد. در واقع آموزش پزشکی ما آزمون محور است و این ویژگی باعث مخدوش شدن آموزش می شود به ویژه هنگامی که نتیجه آزمون دستیاری، دانشنامه تخصصی و ... ) مستقیما در زندگی افراد تاثیر می گذارد. هرچه تعداد داوطلبین بیشتر باشد برای غربال آنها باید آزمون سخت تری طراحی شود. با توجه به محدود بودن منابع آموزشی به تدریج طراحان مجبورند به جای پرداختن به مطالب اصلی، به جزییات بپردازند. دانشجویان به جای یادگیری مطالب اصلی و کسب تجربه بالینی در بخش برای حفظ جزییات به کتابخانه ها هجوم می برند. به جای مطالعه آخرین مقالات که به راحتی امروزه در دسترس هستند، به کتب تست و آموزش نکات ریز رو می آورند و تحقیقات و مقاله نویسی تبدیل به شوخی می شود

این یکی از مهم ترین چالش های جامعه پزشکی است که مسیولین دیر یا زود باید با آن مواجه و برنامه ریزی دقیق برای حل آن کنند. بدون شک مهمترین گام در این مسیر، کم رنگ کردن ضرورت قبولی در این آزمون ها با تقویت سطوح پایه پزشکی - به ویژه پزشکی عمومی است. در مراحل بعد شیوه های ارزیابی باید به روز شود و از حالت یک مرحله ای و تیوری محض خارج شود.

اما تا آن روز موعود ما باید همچنان خود را برای آزمون های سخت آماده کنیم. مجموعه راه آزمون شامل تعدادی پرسش مطرح شده از مرجع اصلی جراحی، شوارتز 2015 است و هدف در درجه اول آموزش مهمترین مطالب کتاب و در درجه بعد آموزش نحوه مطالعه برای آزمونی مثل دانشنامه تخصصی جراحی است. به طور یقین این مجموعه حاوی تمام نکات کتاب شوارتز نیست و خواندن متن اصلی کتاب حتما توصیه می شود.

سال
۱۳۹۵
تعداد صفحات
۱۰۴
شابک
9786002384157-2
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب راهنمایی جراحی شوارتز 2015 (جلد1)


 • نام کتاب راهنمایی جراحی شوارتز 2015 (جلد1)
 • نویسندگان نوید مسجدی , رضا شجاعی
 • سال انتشار ۱۳۹۵
 • فرمت کتاب BKT
 • تعداد صفحات ۱۰۴
 • انتشارات تیمورزاده
 • شابک(ISBN) 9786002384157-2
 • نوبت چاپ 1
 • قیمت نسخه الکترونیک ۱۲‌,‌۵۰۰ تومان
 • قیمت نسخه چاپی ۲۵‌,‌۰۰۰ تومان


خرید یا کرایه
cancel
19