1. بوکت
  2. علوم انسانی
  3. علم اطلاعات و دانش شناسی
  4. برنامه نویسی کاربردی
  5. کتاب آموزش شبیه سازی در محیط Simulink: Matlab

آموزش شبیه سازی در محیط Simulink: Matlab


نویسندگان : سیدمصطفی مهدوی , آویشن غلامرضایی ثانی , رضا طالعی


درباره کتاب آموزش شبیه سازی در محیط Simulink: Matlab

مطلب، یک زبان سطح بالا برای محاسبات عددی و برنامه‌نویسی است. این نرم‌افزار دارای محیط‌های متنوعی برای آنالیز و بررسی سیستم مورد مطالعه است که یکی از پرکاربردترین آن‌ها را می‌توان محیط Simulink دانست. در این محیط، مجموعه‌ای از بلوک‌های تخصصی هر رشته به‌صورت مجزا و در غالب یک کتابخانه گردآوری‌شده است که کار مهندسان را برای شبیه‌سازی و آنالیز مسایل تخصصی راحت‌تر می‌کند. آنچه در کتاب آموزش شبیه سازی مطلب در محیط Simulink به خوانندگان محترم ارایه می‌شود، آموزشی کامل از این کتابخانه‌ها و نحوه کار با آن‌ها است.

چرا مطالعه کتاب آموزش شبیه‌سازی در محیط Simulink ضروری است؟

با استفاده از سیمیولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل کرد. در نتیجه یک مهندس با استفاده از سیمیولینک می‌تواند علاوه‌بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان، به بررسی تاثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد. سید مصطفی مهدوی، نویسنده کتاب پیش رو، درباره نگارش این کتاب می‌گوید: «متاسفانه عدم وجود منبع مناسب و ساده برای آموزش شبیه‌سازی این جعبه‌ابزار در زمینه مهندسی برق، گروه مولفین را به تالیف چنین کتابی ترغیب نمود.»

کتابی که پیش روی شما قرار دارد، خوش‌خوان، گام‌به‌گام و کم‌حجم است؛ همین چند عامل ساده سبب شده تا کتاب آموزش شبیه‌سازی در محیط Simulink: Matlab به منبعی بی‌نظیر برای دانشجویان و مهندسان تبدیل شود.

تهیه این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

دانشجویان دوره کارشناسی رشته مهندسی برق پس از گذراندن واحد درسی مدارهای الکتریکی، بایستی قادر باشند از جعبه ابزار SimPowerSystems برای تحلیل مسایل مربوطه استفاده نمایند. البته نرم‌افزارهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که می‌توانند مسایل مدارهای الکتریکی را تحلیل کنند. اما آنالیز مسایل با استفاده از جعبه ابزار SimnPowerSystems کار بسیار ساده و راحتی است. همچنین این نرم‌افزار قادر است معادلات دیفرانسیل مربوط به مدارهای الکتریکی، شامل مدارهای درجه اول، دوم و... را در خروجی خود نمایش دهد و این به نوبه خود مزیت به شمار می‌رود.

علاوه بر این، دانشجویان مهندسی برق گرایش قدرت نیز برای تحلیل و شبیه‌سازی مسایل مربوط به دروس ماشی های الکتریکی و سیستم‌های قدرت نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. بنابراین کتاب پیش رو برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، به‌ویژه گرایش قدرت، سودمند و مناسب خواهد بود.

نحوه دسترسی به کتاب آموزش شبیه‌سازی در محیط سیمولینک

نحوه دسترسی به کتاب آموزش شبیه‌سازی انتشارات سهادانش در وبسایت مای بوکت بسیار ساده است. کافی است ابتدا مراحل ثبت‌نام خود را در سایت تکمیل کنید. پس از آن می‌توانید برای خرید یا کرایه نسخه الکترونیکی و فیزیکی کتاب اقدام کنید. همچنین اگر مایلید کمی بیشتر با محتوای کتاب آشنا شوید، امکان مطالعه پیش‌نمایش پیش از خرید کتاب نیز برای شما فراهم است.

سال
۱۳۹۶
تعداد صفحات
۱۷۴
شابک
9786001810305
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران


خرید یا کرایه
cancel
19