1. بوکت
  2. علوم تجربی
  3. علوم تغذیه
  4. ارزیابی وضع تغذیه
  5. کتاب فرهنگ سلامت مواد غذایی: ایجاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتار

فرهنگ سلامت مواد غذایی: ایجاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتار


نویسنده : فرانک یاناس

مترجمان : دکتر بلال صادقی , دکتر علیرضا صادقی


درباره کتاب فرهنگ سلامت مواد غذایی: ایجاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتار

معمولا پیش از مصرف یک ماده غذایی از خطراتی که سلامت مصرف کننده را تهدید می‌کنند آگاهی کاملی نداریم. حتی ممکن است برخی از این مخاطرات، سال‌ها یا شاید دهه‌ها بعد گریبان‌گیر ما شوند و جالب تر اینکه برای دوری جستن از آن‌ها نمی‌توانیم به طور کلی از مصرف مواد غذایی اجتناب ورزیم. موارد مذکور مهمگی گویای این حقیقت هستند که ماده غذایی یک کالای منحصر به فرد است که از یک سو سلامت آن با سلامت آحاد جامعه ارتباط تنگاتنگی دارد و از سوی دیگر رعایت اصول اولیه بهداشت و سلامت، لازمه ورود این کالای ویژه به بازار های جهانی محسوب می شوند.

در این راستا، مهم‌ترین مبحثی که در این کتاب، بیش زود خواننده قرار می‌گیرد اصول الویه پایه‌ریزی یک فرهنگ سلامت غذایی مبتنی بر رفتار است. در فصل نخست آن با نگاهی گذرا به تاریخ تولید مواد غذایی، اساسی در بین مخاطرات مرتبط با سلامت این فراورده‌ها و راهکارهای کنترل آن‌ها به طور اجمالی مورد بررسی قرار گرفته است. در فصول بعدی، جایگاه فرهنگی در این مقوله، تیوری‌های تغییر رفتار و نحوه استفاده از آن‌ها در تامین کارایی‌های مورد انتظار از سلامت غذایی در یک سیستم مدیریتی و همچنین تاثیر برخی عوامل نظیر آموزش و ارتباطات بر رفتار افراد موثر در این زنجیره با جزییات بیشتری ارایه گردیده است. سپس اهمیت توسعه اهداف در سلامت مواد غذابی و نبود بهره‌گیری از نتایج اعمال برای افزایش با کاهش رفتارهای خاص مورد ارزیابی قرار گرفته و در دو فصل انتهایی نیز به جمع بعدی این موارد جهت ابعاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتار و طرح سوالات آتی در این زمینه پرداخته شده است.

سال
۱۳۹۵
تعداد صفحات
۱۴۷
شابک
9786002010674
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب فرهنگ سلامت مواد غذایی: ایجاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتارکتاب‌های مشابه کتاب فرهنگ سلامت مواد غذایی: ایجاد یک سیستم مدیریت سلامت غذایی مبتنی بر رفتار


خرید یا کرایه
cancel
19