1. بوکت
  2. علوم انسانی
  3. آموزش تربیت بدنی
  4. فارسی عمومی
  5. کتاب فارسی عمومی (درسنامه دانشگاهی)

فارسی عمومی (درسنامه دانشگاهی)


نویسندگان : بهجت السادات حجازی , معصومه باقری , پوران علیپور , مهین دخت فرخ نیا


درباره کتاب فارسی عمومی (درسنامه دانشگاهی)

کتاب فارسی عمومی از انتشارات آوای نور، نوشته بهجت السادات حجازی و جمعی از اساتید دانشگاهی است. این کتاب 208 صفحه‌ای در نوبت چاپ دوم خود در سال 1391 منتشر شد.

فارسی عمومی یکی از واحدهای اجباری کارشناسی در تمامی رشته‌های دانشگاهی است. شما می‌توانید این منبع دانشگاهی را خریداری کرده یا برای مطالعه در ترم دانشگاهی خود، به‌صورت 3 یا 6 ماهه کرایه کنید.

مختصری از پیشگفتار کتاب فارسی عمومی

این کتاب به مطالعه انواع ادبی معروف بر اساس تقدم زمانی آن‌ها می‌پردازد. یکی از نکات مهم در این کتاب، خودداری از آوردن ادبیات داستانی و شرح حال نویسندگان و شاعران است. بدین ترتیب مجال بیشتری برای پرداختن به سایر متون ادبی در کلاس ادبیات خواهد بود. از سوی دیگر دانشجویان می‌توانند داستان‌های ادبی را مبنی بر سلیقه شخصی در کلاس‌ درس ادبیات دنبال کنند و به کتاب محدود نخواهند شد.

نگاهی بر فصول کتاب درسی فارسی عمومی

انواع ادبی بررسی‌شده در این کتاب بر مبنای خط زمانی و پایبند به آن است. در فصل اول به مطالعه ادبیات باستانی ایران در پیش از دین اسلام پرداخته می‌‌شود. فصل دوم، ادبیات حماسی ایران با محوریت کتاب شاهنامه مطرح می‌شود. فصل سوم کتاب، ادبیات غنایی و شاعران آن دوره از قبیل حافظ، خاقانی، عراقی و دیگران بحث قرار می‌گیرند.

فصل چهارم کتاب درمورد ادبیات تعلیمی، به همراه معروف‌ترین مثال آن یعنی کلیله و دمنه، است. موضوع فصل پنجم را ادبیات عرفانی و عرفای ایرانی تشکیل می‌دهد. ادبیات جامعه‌شناختی و ادبیات معاصر موضوع فصل شش و هفت این کتاب هستند. فصل هشت کتاب به بررسی آخرین نوع ادبی یعنی ادبیات پایداری می‌پردازد. درنهایت فصل نه و ده کتاب درمورد بررسی زبانی ادبیات فارسی و نقد آن است.

راهنمای خرید و اجاره کتاب فارسی عمومی از مای‌بوکت

برای خرید کتاب فارسی عمومی از سامانه مای بوکت کافی است با مراجعه به سایت، یکی از گزینه‌های خرید نسخه چاپی، خرید نسخه الکترونیکی یا کرایه ایبوک را انتخاب کنید.

بلافاصله پس از اتمام فرآیند پرداخت، دسترسی به نسخه الکترونیکی کتاب برای شما فعال خواهد شد. پس از آن می‌توانید ایبوک کتاب فارسی عمومی را در نسخه وب یا اپلیکیشن مای بوکت مطالعه کنید.

سال
۱۳۹۱
تعداد صفحات
۲۰۸
شابک
9786005413946
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب فارسی عمومی (درسنامه دانشگاهی)درس‌ها

فارسی عمومی

رشته ها

آموزش تربیت بدنی

گروه های تحصیلی

علوم انسانی


خرید یا کرایه
cancel
19