1. بوکت
 2. علوم انسانی
 3. زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات کودک و نوجوان
 4.  رواﻧﺸﻨﺎﺳی کﻮدکی و نوجوان
 5. کتاب مرزهایی برای کودکان

کتاب مرزهایی برای کودکان


نویسنده : هنری کلود

مترجم : سعید صیادلو


درباره کتاب مرزهایی برای کودکان

اهمیت دادن به موضوع رشد و پرورش فرزندان در بین بسیاری از خانواده ها به چشم می خورد. اغلب پدر و مادرها به دنبال کسب اطلات علمی و تخصصی در زمینه چگونگی ارتباط با فرزندان خود هستند. برخی به دنبال کتاب، بعضی در جستجوی کلاس های فرزندپروری، و عده ای نیز در پی برنامه های آموزشی رسانه های گروهی هستند تا بهترین راه برخورد با موضوعات و مسایل کودکان را به دست آورند، و آینده ای روشن برای فرزندشان رقم بزنندبسیاری از کودکان کله‌شق تنها «خودشان هستند». مشکل واقعی هماهنگی نامناسب و بد میان خلق و خوی کودک و شیوه‌های انضباتی والدین است. ابزارهای انضباتی والدین برای این کار مناسب نیست. در نتیجه قابل پیش‌بینی است کشمکش و جنگ.

کتاب حاضر حاوی راه‌کارهایی در زمینه ایجاد حد و مرزهایی برای کودکان سرسخت یا اصطلاحا «کله‌شق» بین 2 تا 12 سال به منظور تعلیم و تربیت بهتر آنهاست که نگارنده بر اساس تجربیات خود به نگارش درآورده است.این کتاب به شما کمک می کند که این تطابق و تناسب میان ابزارها و خلق و خوی کودکانتان را بهبود بخشید و اطلاعاتی برایتان فراهم می کند و ابزارهایی را که نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد تا به وسیله ی آن ها کودک کله شق خود را درک کنید ، رفتارهای نادرست او را و نبرد قدرتی را که میان شما در جریان است متوقف سازید و مجموعه روشنی از قوانین و اصول را با قابل فهم ترین شیوه به آن ها بیاموزید.

اما، یا به دلیل وجود خلایهایی در آموزش های مذکور، و یا به دلیل توجه انتخابی والدین، به یکی از اصولی ترین جنبهای پرورشی توجه کافی صورت نگرفته است، این جنبه، همانا مسیولیت زندگی و اعمال خود است.

امروزه، یکی از مسایلی که در جامعه و فرهنگ ایرانی و به ویژه در بین نوجوانان و جوانان، به وفور دیده می شود، تکیه بیش از حد به خانواده و دیگران است. نوجوانان و جوانان جامعه ما برای یافتن مسیر تحصیلی، شغلی و حتی زندگی خویش، بیش از حد به والدین خود دل بسته اند و در خیلی از موارد، این دل بستن، رنگ توقع و چشم داشت به خود گرفته است. از این روی، بسیاری از استعدادها و قابلیتهای آنها مجال پرورش نمی یابد.

عامل اصلی در این معضل، همانا خود والدین هستند. آنها با دخالتها و کمکهای بی مورد خود به هنگام مواجهه فرزندشان با مسایل مختلف از یک طرف، و ناتوانی در همه گفتن و تعیین مرز برای آنها از طرف دیگر، بنای این مشکل را پی ریزی می کنند.

نویسندگان کتاب حاضر، در قالب مثال هایی مناسب، و کاربردی، نحوه استفاده از محدودیت ها و مرزها را برای نشان دادن قطعیت والدین به تصویر کشیده اند.

اگر شما پدر یا مادری هستید که از گفتن "نه" به فرزند خود هراس دارید و تصور می کنید که با این کار به روحیه حساس او لطمه می زنید، این کتاب برای شما کمک بزرگی خواهد بود. با اجرای دستورالعمل های این کتاب، چنان لطف بزرگی در حق فرزندتان روا می دارید که از هر کمک مالی و حمایتی برای او بهتر خواهد بود.

با امید و آرزوی توفیق برای همه کسی که به فکر ترسیم آینده ای روشن برای کودکانی هستند که با آنها سر و کار دارند.

سال
۱۳۹۶
ناشر
دانژه
تعداد صفحات
۳۳۴
شابک
9789647932851
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب مرزهایی برای کودکان


 • نام کتاب مرزهایی برای کودکان
 • نویسنده هنری کلود
 • مترجم سعید صیادلو
 • سال انتشار ۱۳۹۶
 • فرمت کتاب BKT
 • تعداد صفحات ۳۳۴
 • انتشارات دانژه
 • شابک(ISBN) 9789647932851
 • نوبت چاپ 7
 • قیمت نسخه الکترونیک ۴۷‌,‌۰۰۰ تومان
 • قیمت نسخه چاپی ۹۴‌,‌۰۰۰ تومان


خرید یا کرایه
cancel
19