1. بوکت
 2. علوم تجربی
 3. خاک شناسی
 4. تغذیه گیاه
 5. کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)

تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)


نویسنده : دکتر حمیدرضا روستا


درباره کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)

کشت هیدروپونیک درواقع به‌عنوان کشت بدون خاک شناخته می­شود. در روش کشت هیدروپونیک به جای خاک از محلول­های غذایی و سایر مواد جامد استفاده می­شود و موادی که گیاه برای رشد یا باردهی نیاز دارد بدون نیاز به خاک، به طور مستقیم به ریشه می­رسد.

افرادی که قصد انجام این کشت را دارند یا دانشجوی کشاورزی هستند، به منبعی برای یادگیری نحوه انجام کشت آبکشت دارند؛ بنابراین کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) نوشته دکتر حمیدرضا روستا انتخابی مناسب و کاربردی است. برای خرید کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) با قیمتی به­صرفه، مای بوکت همراه شما است.

مخاطبان کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) چه کسانی هستند؟

کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) حاوی مطالب علمی جدید در زمینه تغذیه گیاهان در سیستم­های هیدروپونیک است. مطالعه این کتاب به دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته­های کشاورزی توصیه می­شود. اگر شما جزو تولیدکنندگان محصولات کشاورزی به روش هیدروپونیک هستید یا قصد انجام این کار را دارید، قطعا مطالعه کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) برای شما مفید خواهد بود.

آشنایی با کتاب تغذیه گیاه در آبکشت انتشارات دانشگاه ولیعصر رفسنجان

مطالب کتاب پیش رو در هفت فصل طبقه‌بندی شده است. در این کتاب ابتدا به تاریخچه و اهمیت هیدروپونیک اشاره شده و وضعیت سیستم هیدروپونیک در ایران مورد ارزیابی قرار گرفته است. در فصل دوم انواع سیستم­های هیدروپونیک و مشکلات، مزایا و معایب آن گفته شده است. فصل سوم نیز به‌طور دقیق تغذیه گیاه را مورد بررسی قرار داده است.

با مطالعه فصل سوم به نیازهای گیاه برای رشد، مقادیر مواد معدنی مورد نیاز گیاه و اثرات قلیاییت بر گیاهان آگاهی پیدا خواهید کرد. همچنین اگر قصد آشنایی با محلول غذایی گیاهان را دارید، فصل چهارم کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) به این موضوع به طور مفصل پرداخته است.

بسترهای مناسب کشت گیاه، ویژگی­های فیزیکی و شیمیایی مناسب هر بستر و فراهم‌سازی شرایط مناسب رشد از جمله موضوعاتی هستند که فصل پنجم کتاب به آن­ها می­پردازد. نحوه تغذیه گیاهان در محیط کشت­های آلی و معدنی و روش­های تجزیه محیط کشت نیز به ترتیب موضوعات فصول ششم و هفتم کتاب هستند.

خرید کتاب تغذیه گیاه در آبکشت(هیدروپونیک) از مای بوکت

کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) توسط دکتر حمیدرضا روستا، استاد گروه علوم باغبانی دانشگاه ولی عصر رفسنجان تالیف شده است. این کتاب در 577 صفحه گردآوری شده و در سال 1395 به انتشار رسیده است.

در صورتی که قصد خرید کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک) را دارید می­توانید هردو نسخه چاپی و الکترونیکی کتاب را از مای بوکت تهیه کنید.

مای بوکت مرجع فروش کتاب­های علمی، با کیفیتی فوق­العاده و قیمتی بسیار مناسب است. کرایه کتاب برای 3 یا 6 ماه، از جمله مزایایی بوده که مای بوکت برای شما همراهان همیشگی مای بوکت، درنظر گرفته است.

سال
۱۳۹۵
تعداد صفحات
۵۷۷
شابک
9786009320660
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)


 • نام کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)
 • نویسنده دکتر حمیدرضا روستا
 • سال انتشار ۱۳۹۵
 • فرمت کتاب BKT
 • تعداد صفحات ۵۷۷
 • انتشارات دانشگاه ولیعصر رفسنجان
 • شابک(ISBN) 9786009320660
 • نوبت چاپ 1
 • قیمت نسخه الکترونیک ۱۱‌,‌۵۰۰ تومان
 • قیمت نسخه چاپی ۲۳‌,‌۰۰۰ تومان

کتاب‌های مشابه کتاب تغذیه گیاه در آبکشت (هیدروپونیک)

درس‌ها

تغذیه گیاه

رشته ها

خاک شناسی

گروه های تحصیلی

علوم تجربی


خرید یا کرایه
cancel
19