1. بوکت
 2. فنی و مهندسی
 3. مدیریت ساخته ها
 4. اقتصاد مهندسی پیشرفته
 5. کتاب مهندسی پی

مهندسی پی


نویسنده : حبیب اله اکبر


درباره کتاب مهندسی پی

در علم مهندسی، پی بخشی از سازه است که آن را به زمین متصل کرده و بار‌ را به زمین منتقل می‌کند. مهندسی پی، درواقع کاربرد مکانیک خاک و مکانیک سنگ در طراحی عناصر پی‌سازه شما است. حبیب‌الله اکبر در کتاب مهندسی پی، به بیان مفاهیم اولیه این علم، عوامل موثر بر آن و ارتباط میان رفتار حاک و سازه پرداخته است.

این کتاب برای اولین بار در ایران توسط سیمای دانش در سال 1392 منتشر شد. نویسنده در این کتاب با استفاده از روش خاصی برای بیان مطالب، تلاش کرده تا مخاطبان پس از مطالعه کتاب درک بهتری از مهندسی پی و عوامل موثر بر آن داشته باشند. برای اطلاع از این روش خاص و مطالب بیان شده تنها کافی است این کتاب را از سایت مای بوکت تهیه کنید.

مباحث بیان‌شده در کتاب مهندسی پی از حبیب‌الله اکبر

یکی از نکات اساسی در مفاهیم مهندسی پی، ترتیب بیان مباحت مختلف است. مباحث مهندسی پی به دلیل ارتباط بسیار نزدیک با یکدیگر، اولویت‌بندی را سخت‌تر می‌کنند. بنابراین کتاب مهندسی پی از یک روش خاص برای حل این مشکل استفاده کرده است. فصل اول این کتاب تمامی مطالب مرتبط با مهندسی پی را به‌صورت خلاصه ارایه می‌دهد تا شما به شناختی کلی از آن‌ها برسید. سپس با مطالعه فصل‌های بعدی می‌توانید با جزییات بیشتر در این زمینه آشنا شوید.

کتاب مهندسی پی 697 صفحه بوده و دارای 10 فصل است. در ادامه عنوان‌های هر فصل ذکر شده است.

· فصل اول: مقدمه

· فصل دوم: شناسایی خاک‌ها

· فصل سوم: برنامه اکتشافی، نمونه‌برداری و آزمایش‌‌ها

· فصل چهارم: مقاومت فشاری خاک

· فصل پنجم: نشست

· فصل ششم: پی منفرد

· فصل هفتم: پی‌های پیوسته

· فصل هشتم: پی‌های عمیق

· فصل نهم: فشار جانبی خاک

· فصل دهم: دیوار‌های حایل

پیشنهاد می‌کنیم روی گزینه «مطالعه پیش‌نمایش» کلیک کنید تا به‌صورت رایگان به محتوای صفحات ابتدایی کتاب مهندسی پی انتشارات سیمای دانش دسترسی پیدا کنید.

اهمیت کتاب مهندسی پی برای مخاطبان؛ کتابی که نباید از دست بدهید!

در سال‌های اخیر، درس مهندسی پی، از اصلی‌ترین دروس کنکور ارشد مهندسی عمران، در تمامی گرایش‌ها بوده‌ است. این مساله اهمیت مطالعه و تسلط بر مطالب این بحث را برای تمام داوطلبان کارشناسی ارشد عمران نشان می‌دهد. مهندسی پی فقط از دروس کارشناسی ارشد عمران در گرایش ژیوتکنیک نیست بلکه تمام گرایش‌های عمران شامل درس مهندسی پی می‌شوند.

مای بوکت بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین کتب دانشگاهی و تخصصی

در حال حاضر نسخه الکترونیک و چاپی کتاب مهندسی پی تالیف دکتر حبیب‌الله اکبر، در فروشگاه آنلاین مای بوکت، موجود است. ابتدا فرآیند ثبت نام را در وبسایت مای بوکت تکمیل کنید؛ پس از آن می‌توانید از میان گزینه‌های خرید و کرایه، یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که با خرید نسخه چاپی کتاب، ایبوک رایگان کتاب مهندسی پی از طرف مای بوکت به شما هدیه داده خواهد شد.

سال
۱۳۹۲
تعداد صفحات
۶۹۷
شابک
978-600-120-127-1
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب مهندسی پی


 • نام کتاب مهندسی پی
 • نویسنده حبیب اله اکبر
 • سال انتشار ۱۳۹۲
 • فرمت کتاب BKT
 • تعداد صفحات ۶۹۷
 • انتشارات سیمای دانش
 • شابک(ISBN) 978-600-120-127-1
 • نوبت چاپ 1
 • قیمت نسخه الکترونیک ۱۴‌,‌۵۰۰ تومان
 • قیمت نسخه چاپی ۲۹‌,‌۰۰۰ تومان


خرید یا کرایه
cancel
19