1. بوکت
  2. فنی و مهندسی
  3. آمار گرایش آمار اجتماعی و اقتصادی
  4. نظریه صف
  5. کتاب سیستم‌های صف

سیستم‌های صف


نویسندگان : فرناز ترابی یگانه , دکتر مصطفی زندیه


درباره کتاب سیستم‌های صف

تمام کسانی که در حوزه کسب‌وکار فعال هستند به‌دنبال راهی برای کوتاه‌کردن زمان انجام فعالیت‌هایشان می‌گردند. نظریه صف یکی از تحقیقاتی است که سال‌های اخیر در حال انجام بوده. فراگیری تکنیک‌ها و انواع مدل‌ها برای شناخت و تحلیل سیستم‌های صف بسیار اهمیت دارد؛ زیرا شما برای تصمیم قطعی و سرمایه‌گذاری به آگاهی کامل نیاز دارید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که درباره نظریه سیستم‌های صف نوشته شده کتاب سیستم‌های صف نوشته مصطفی زندیه و فرناز ترابی یگانه است.

آشنایی با کتاب سیستم‌های صف انتشارات دانشگاه شهید بهشتی

این کتاب شامل مفاهیم و اصول نظری سیستم‌های صف و کاربردهای آن است. هدف اصلی این کتاب ارایه ساده و قابل فهم مطالب است تا تمام دانشجویان بتوانند به درک عمیقی درباره مباحث نظری سستم‌های صف برسند. نویسنده‌های این کتاب با ارایه مثال‌های متنوعی در هر فصل توانسته‌اند با فهم بیشتر مطالب، سرعت یادگیری مخاطب را افزایش دهند.

مباحث مطرح‌شده در کتاب سیستم‌های صف

کتاب سیستم‌های صف نوشته مصطفی زند و فرناز ترابی یگانه با ارایه هشت فصل به نظریه سیستم‌های صف پرداخته‌اند.

· فصل اول: در فصل اول این کتاب به تعریف اجزای سیستم صف و معیارهای مورد نیاز برای تحلیل مدل‌های صف و بعد از آن به برخی کاربردهای نظریه صف پرداخته شده است.

· فصل دوم: در این فصل علاوه بر مرور مباحث فصل اول، به بررسی برخی توزیع‌های مهم به همراه خواص آنها پرداخته می‌شود. در نهایت درباره فرآیند پواسن و توزیع‌نمایی نیز به‌طور کامل صحبت شده است.

· فصل سوم و چهارم: در این دو فصل به‌طور پیوسته به توضیح فرآیند تصادفی، فرایند مارکوف و در نهایت زنجیره مارکوف که پایه تمامی مدل‌ها است، بحث شده است.

· فصل پنچم: در پنجمین فصل این کتاب به روابط کلی سیستم‌های صف پرداخته می‌شود.

· فصل ششم: نویسنده در این فصل به بررسی مدل‌های نمایی صف و نحوه محاسبه معیارهای ارزیابی در آن‌ها پرداخته است.

· فصل هفتم: در این فصل به بررسی مدل‌های مبتنی بر فرایندهای مارکوف که به صورت فرآیند تولد و مرگ نیستند، بیان شده است.

· فصل هشتم: در آخرین فصل این کتاب به هزینه‌های یک سیستم صف اشاره شده. در نهایت کتاب با بررسی محاسبه پارامترهای بهینه یک سیستم صف با کم‌ترین هزینه به پایان می‌رسد.

یک تجربه عالی برای مطالعه کتاب سیستم‌های صف

اگر مایل به مطالعه این کتاب فوق‌العاده هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت مای بوکت کتاب سیستم‌های صف را به روش‌های مختلف مطالعه کنید. در همین صفحه می‌توانید این کتاب را برای مدت مشخصی کرایه کرده یا برای خرید نسخه دیجیتال یا فیزیکی کتاب اقدام کنید.

سال
۱۳۹۸
تعداد صفحات
۳۱۶
شابک
978-964-457-438-2
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران


خرید یا کرایه
cancel
19