1. بوکت
  2. علوم تجربی
  3. مهندسی علوم دامی
  4. پرورش دام‌های گوشتی و پرواربندی
  5. کتاب پرورش گوساله و تلیسه: اصول پرورش تلیسه شیری جدید از تولد تا زایمان

پرورش گوساله و تلیسه: اصول پرورش تلیسه شیری جدید از تولد تا زایمان


نویسنده : فیل گارنز ورسی

مترجمان : الهام محبی , دکتر امید دیانی , دکتر رضا طهماسبی


درباره کتاب پرورش گوساله و تلیسه: اصول پرورش تلیسه شیری جدید از تولد تا زایمان

مطابق با گفته نویسنده: «این کتاب دربرگیرنده مجموعه مقالات شصتمین گردهمی‌های دوره‌ای در زمینه علوم کشاورزی در دانشگاه ناتینگهام است.» یکی از دلایل اهمیت مطالعه این کتاب برای دامپروران، بررسی‌هایی است که در کتاب پرورش گوساله و تلیسه، صورت گرفته. این بررسی ها شامل پرداختن به موضوع اهمیت پرورش گاوهای شیری، در مقابل توجه به بازدهی گاو بالغ است؛ چرا که تلیسه ها به زودی تبدیل به گاو بالغ می‌شوند. بنابراین به‌صرفه‌تر است که در پرورش آن‌ها دقت بیشتری خرج کرد. علاوه بر آن نویسنده اذعان دارد این کتاب مناسب تمامی افراد علاقه‌مند به پرورش گوساله و تلیسه است. این افراد می‌توانند محقق، دانشجویان، دامداران، دامپزشکان و مشاوران نیز باشند.

درباره کتاب پرورش گوساله و تلیسه انتشارات دانشگاه شهیدباهنر کرمان

کتابی که پیش روی شما قرار دارد، شامل 455 صفحه است. نویسنده کتاب پرورش گوساله و تلیسه، فیل گارنر ورسی و مترجمین آن دکتر امین دیانی، دکتر رضا طهماسبی و خانم الهام محبی هستند. کتاب پرورش گوساله و تلیسه، اولین بار در سال 1392 و توسط انتشارات دانشگاه شهید باهنر کرمان به چاپ رسید. این کتاب به بررسی اهمیت تمرکز دامداران بر روی گوساله و تلیسه در شانزده فصل می‌پردازد. همچنین تاکید نویسنده بر افزایش توسعه شیردهی در گاوهای بالغ با پرورش آن‌ها در دوران ابتداییشان و تمرکز بر توسعه گاوهای گوشتی است.

چرا پرورش گوساله اهمیت زیادی در دامداری دارد؟

در ابتدای کتاب نویسده با بیان موضوع بررسی پرورش گوساله و تلیسه، که از 20 تا 30 سال گذشته آغاز شده است، به صرفه اقتصادی برای دامپروران و دامداران و نحوه افزایش بازدهی در بلوغ تلیسه‌ها و توسعه بیشتر و بهتر گوشت و شیرشان اشاره می‌شود. ورسی می‌گوید با پیروی از یافته‌های علمی، دامداران می‌توانند حدودا کمتر از 10 درصد هزینه پرورش کلاسیک گوساله‌ها را شامل شوند. این به معنی آن است که پرورش گوساله و تلیسه به‌صورت مصنوعی نه تنها تا حدودی هزینه کمتری دارد، بلکه با کاهش ضرر اقتصادی و افزایش بازدهی دام همراه خواهد بود.

تهیه کتاب پرورش گوساله و تلیسه از مای بوکت

مای بوکت کتاب گرورش گوساله و تلیسه با تالیف فیل گارنر ورسی، را به چهار روش در اختیار خوانندگان محترم قرار می‌دهد. شما می‌توانید ایبوک کتاب را به‌صورت سه یا شش ماهه توسط پلتفرم بوکت تهیه کنید. به علاوه در صورت علاقه به نگهداری کتاب به صورت دایمی مای بوکت کتاب را با قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه به‌صورت ایبوک برای فروش قرار داده است.

همچنین برای علاقه‌مندان به نسخه‌های چاپی، امکان تهیه نسخه فیزیکی کتاب پرورش گوساله و تلیسه در مای بوکت فراهم است.

سال
۱۳۹۲
تعداد صفحات
۴۵۵
شابک
9786002010353
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب پرورش گوساله و تلیسه: اصول پرورش تلیسه شیری جدید از تولد تا زایمانکتاب‌های مشابه کتاب پرورش گوساله و تلیسه: اصول پرورش تلیسه شیری جدید از تولد تا زایمان


خرید یا کرایه
cancel
19