1. بوکت
  2. علوم تجربی
  3. مهندسی علوم دامی
  4. اصلاح دام
  5. کتاب اصول نگهداری و پرورش بز

اصول نگهداری و پرورش بز


نویسندگان : دکتر امید دیانی , مهندس مهدیه مهدی پور


درباره کتاب اصول نگهداری و پرورش بز

بررسی‌ها نشان می‌دهد، علی رغم پیشرفت‌های زیاد در امور مختلف دامپروری کشور از جمله صنعت گاو شیری و طیور، تغییر و پیشرفت قابل توجهی در بخش پرورش بز مشاهده نمی‌شود. وابستگی بز به مراتع، فقیر بودن بخش وسیعی از مراتع کشور، عدم آگاهی دامپروران سنتی با شیوه‌های نوین دامداری، نگاه سنتی به پرورش بز و از همه مهم‌تر پایین بودن نهاده و بازده در آنها از عوامل موثر در این امر می‌باشند. با وجود روش‌های متنوع پرورش در جهان پرورش بز در ایران عمدتاً به صورت عشایری و نیمه عشایری می‌باشد. چون محور پرورش صنعتی نیست لذا به مسیله مدیریت، تغذیه و پرورش در این حیوان کم‌تر توجه شده است. لذا هدف از تالیف این کتاب، فراهم کردن اطلاعات جامع و مفید در زمینه اصول و نگهداری پرورش در بز بوده است

این کتاب از نظر آموزشی برای استفاده در دروس پرورش بز در رشته مهندسی علوم دامی و اصول بهداشت دام در دوره دکترای حرفه ای دامپزشکی مفید است. همچنین می تواند اطلاعات با ارزشی در اختیار کارشناسان، محققین و علاقه‌مندانی که در زمینه پرورش بز فعالیت می‌کنند، قرار دهد.

این کتاب دارای 13 فصل می باشد. در ابتدا مقدمه و تفاوت‌های موجود بین بز و گوسفند و انواع نژادهای بز در ایران و جهان با خصوصیات کامل توضیح داده شده و سپس در فصل‌های جداگانه به آناتومی، فیزیولوژی هضم، رفتار شناسی، رفتار چرا کردن، تغذیه، تولیدمثل، جایگاه، بیماری‌ها و تولیدات بز می‌پردازد.

سال
۱۳۹۳
تعداد صفحات
۴۲۰
شابک
9786002010483
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب اصول نگهداری و پرورش بزکتاب‌های مشابه کتاب اصول نگهداری و پرورش بز


خرید یا کرایه
cancel
19