1. بوکت
  2. علوم انسانی
  3. مترجمی زبان انگلیسی
  4. آواشناسی انگلیسی
  5. کتاب فرهنگ فشرده استعارات سنتی انگلیسی

فرهنگ فشرده استعارات سنتی انگلیسی


نویسنده : پی. آر. ویکینز

مترجم : محمدعلی مختاری اردکانی


درباره کتاب فرهنگ فشرده استعارات سنتی انگلیسی

این کتاب اثری جذاب و دستاورد فاضلانه بزرگی است و ارزش آن را دارد که در هر یک از بخش¬ها و زیربخش¬های آن تورق کرد و مطالب جذاب، سرگرم کننده و اعجاب¬آوری کشف کرد. این کتاب در بسیاری از کتابخانه¬های دانشگاهی و مرجع جای خود را باز خواهد کرد و برای همه کسانی که به تاریخ فرهنگی، لهجه شناسی، فولکلور، ادبیات، زبان و زبان¬شناسی انگلیسی علاقه دارند، جالب خواهد بود.

http://www.linguistlist.org

این مجموعه¬ی جالب استعارات شامل انواع اصطلاحات با معانی استعاری است: مثل تشبیهات، ضرب¬المثل¬ها، زبان عامیانه و تکیه کلام¬ها. این کتاب نتیجه¬ی یک عمر کار بر روی گویش¬ها و استعارات است و عقل جمعی را که در اصطلاحات استعاری به وضوح بیان شده، مرور می¬کند. مولف بالاخص از تماس وسیع خود با فرهنگ¬های Dorset، Cornwall، Yorkshire و Lancashire بهره می¬گیرد. اما یک سری از استعارات آمریکای شمالی، استرالیا، اسکاتلند و سایر کشورهای انگلیسی¬زبان را از نظر دور نمی‌دارد.

برای این چاپ فشرده، محتوای کتاب مورد تجدیدنظر قرار گرفته و نمایه آن اصلاح شده است تا پیدا کردن مداخل آن آسان¬تر باشد. از این کتاب می¬توان برای برسی معنی و اصل یک اصطلاح استفاده کرد و از استعارات آمیخته، ناسازگاری¬های تاریخی و غیر آن پرهیز کرد. بسیار لذت¬بخش است که مدت¬ها پس از کشف سوال خود، کتاب را تورق کرد.

P.R.Wilkinson عضو بازنشسته کمیسیون جنگل¬داری است که در دانشگاه کمبریج، ادبیات روم و یونان باستان، انگلیسی باستان و نروژی باستان خواند. او که از سرچشمه گرفتن معانی امروزین بسیاری از واژگان و عبارات از استعارات حیرت‌زده شده بود، شروع به گردآوری آن‌ها کرد. این گنجینه حاصل یک‌عمر مطالعه زبان انگلیسی است.

سال
۱۴۰۱
تعداد صفحات
۴۱۱
شابک
978-622-6271-31-8
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران


خرید یا کرایه
cancel
19