1. بوکت
  2. علوم تجربی
  3. علوم آزمایشگاهی
  4. هورمون شناسی
  5. کتاب هورمون‌شناسی مولکولی - کاربردی دام

هورمون‌شناسی مولکولی - کاربردی دام


نویسندگان : محمدرضا محمدآبادی , یدالله بدخشان


درباره کتاب هورمون‌شناسی مولکولی - کاربردی دام

پیشرفت علم را می‌توان علت اصلی رشد تکنولوژی، عرضه محصولات با کیفیت و افزایش رفاه اجتماعی در کشورهای صنعتی دانست. به این ترتیب است که از دانش و علم، تکنولوژی متولد شده و نهایتاً محصولات کاربردی به بازار عرضه می‌گردد. لذا، ارتقای اهداف سلامت در گروی پیشرفت علم است، همان طور که ارایه محصولات کیفی مرهون تبدیل علم به فناوری است.

ژنتیک مولکولی و بیوتکنولوژی در همه علوم مرتبط وارد شده و نقش آفرینی می‌کند. هورمون‌شناسی حیوانات نیز از جمله علومی است که نقش اساسی در بهبود و اصلاح حیوانات دارد، لذا هدف این کتاب بررسی سیستم‌های هورمونی موثر در تولید حیوانات، بیان مزایای این سیستم‌ها و بیان روش‌های ملکولی موثر در این علم می‌باشد. در زمینه هورمون‌شناسی کتاب‌های زیادی وجود دارد، اما بیشتر از جنبه انسانی به آن پرداخته‌اند.

این کتاب به سیستم‌های هورمونی موثر بر رشد و ترکیب لاشه، تولید شیر، تخم‌مرغ و پشم، بازده تولیدمثلی، سلامت حیوان، رفتار و آسایش حیوان از جنبه‌های معمولی و مولکولی می‌پردازد. سنتز، آزادسازی و متابولیسم هورمون‌ها، مکانیسم‌های داخل سلولی و خارج سلولی عمل هورمون‌ها را بررسی می‌کند. اثرات اندوکراین بر توسعه غدد پستانی، تولید شیر و ترکیبات آن و بر تولید پشم را بیان می‌کند. در آخر هم تولید حیوانات ترانسژنیک و سلول‌های بنیادی را مورد بحث قرار می‌دهد.

سال
۱۳۹۱
تعداد صفحات
۵۲۳
شابک
9786002010254
ایبوک شما local_library
نسخه دیجیتال smartphone laptop_chromebook
قابل مطالعه فقط در پلتفرم‌های بوکت
Booket Svg Logo
نسخه فیزیکی library_books
ارسال از طریق شرکت ملی پست ایران
شرکت ملی پست ایران

مشخصات کتاب هورمون‌شناسی مولکولی - کاربردی دامدرس‌ها

هورمون شناسی

رشته ها

علوم آزمایشگاهی

گروه های تحصیلی

علوم تجربی


خرید یا کرایه
cancel
19